Spolupráca
Krajské osvetové stredisko v Nitre * Stredoslovenské osvetové stredisko v Banskej Bystrici * Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene
Katedra etnológie a etnomuzikológie spolupracuje so spomenutými osvetovými inštitúciami predovšetkým na odbornom vedení metodických stretnutí, seminárov či iných podujatí, súvisiacich s propagáciou a vzdelávaním v oblasti hudobno-tanečného folklóru. Niektorí pedagógovia tak na pozvanie daných inštitúcií hosťujú ako vedúci metodických stretnutí pre vedúcich folklórnych telies, prednášajú na seminároch, dramaturgicky pripravujú a spoluorganizujú podujatia venované hudobno-tanečnému folklóru (napr. Folklórne pozdravy, Bystrická folklórna Haravara, resp. iné /pozrite umeleckú činnosť pracovníkov katedry v sekcii Pracovníci).
Koordinačné centrum tradičnej ľudovej kultúry
Väčšina pedagógov katedry sa autorsky alebo redaktorsky zapojila do jedného z významných projektov Koordinačného centra TĽK. Bolo ním publikovanie sady piesňových zborníkov edície Ľudové piesne regiónov Slovenska, ktoré majú v zmysle vládnej Koncepcie starostlivosti o tradičnú ľudovú kultúru predstavovať doplňujúci učebný materiál k výučbe tradičnej kultúry v rámci prierezovej témy Regionálna výchova a tradičná ľudová kultúra na ZŠ. Druhou sférou spolupráce je participácia na tvorbe podobne koncipovaného multimediálneho CD Slovenské ľudové hudobné nástroje.